17 czerwca - XI Niedziela Okresu zwykłego

1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny 2017/18. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej dzieci i młodzież wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami. Msze św. na zakończenie:

· dla Gimnazjum - w środę 20 VI o godz. 10.00;

· dla Szkoły Podstawowej - w piątek 22 VI o godz. 9.00.

2. W najbliższą środę 20 VI Mszę św. o godz. 18.00. w naszej świątyni będą sprawować kapłani wyświęceni przed dwoma laty (koledzy kursowi naszego ks. Józefa) wraz ze swoimi przełożonymi. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i nowych powołań do kapłańskich i zakonnych.

3. W miesiącu czerwcu zapraszamy na NABOŹEŃSTWA CZERWCOWE: codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę 24 VI, w pierwszą niedzielę wakacyjną, po każdej Mszy św. przed kościołem i na parkingu koło kościoła odbędzie obrzęd błogosławieństwa pojazdów.

5. Także zaa tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.

· Jakub Szymon KORCZAK, kawaler z par. tutejszej i Anna MALINOWSKA, panna z par. św. Mikołaja w Tarczynie - I zapowiedź.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.