3 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym przypada:

· XI Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za niepodległość" - wyrażamy Bogu dziękczynienie za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości. Główne uroczystości odbywają się w warszawskim Wilanowie. Przed kościołem zbierane są do specjalnych puszek ofiary na wystrój i dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej;

· I niedziela miesiąca - krótkie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Do najbliższego czwartku trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA: po Mszy św. o godz. 18.00. i nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszej świątyni. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiaty.

3. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" mieszkańcom Aleksandrówki, Belska Dużego, Belska Małego, Rębowoli, Rosochowa i Skowronek, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarzy na "Boże Ciało". Dziękujemy wykonaną pracę i złożone ofiary.

4. W miesiącu czerwcu zapraszamy na NABOŹEŃSTWA CZERWCOWE: codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Przed tygodniem w dniu odpustu odbył się II Piknik Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, Paniom i Panom Sołtysom, członkom Rady Parafialnej i Grupy Charytatywnej oraz wszystkim chętnym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Pani Sołtys Belska Dużego Agnieszce Prokopczyk, Panu Sołtysowi Woli Starowiejskiej Zbigniewowi Byrskiemu, Urzędowi Gminy Belsk Duży i Zakładowi Gospodarki Komunalnej oraz firmom: "Agrosimex", "Activ", "Ferrero" i "Top Market".

6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za złożone ofiary na tacę inwestycyjną. Po niedzieli będzie kontynuowane wykładanie kostką dwóch alei na naszym cmentarzu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.

8. ZAPOWIEDŻ PRZEDŚLUBNA:

· Hubert WOJCIESKI, kawaler z parafii tutejszej (Belsk Duży) i Ewelina CIEŚLAK, panna z par. św. Rocha w Jasieńcu - I zapowiedź.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.