18 marca - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w naszym kościele:

· przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na paczki dla biednych dzieci i potrzebujących rodzin w naszej parafii.

· w zakrystii można nabyć świece "CARITAS" na stół wielkanocny /po 15 i 20 zł./; dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, także w naszej parafii;

· o godz. 16.30. nabożeństwo "Gorzkie Żale".

2. Jutro 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. /zbiorowa/.

3. Także od poniedziałku 19 marca do środy 21 marca będą trwały rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. W poniedziałek i wtorek na terenie szkoły, w środę za zakończenie Msza św. w kościele: o godz. 8.30. dla Szkoły Podstawowej, o 10.30. dla gimnazjum. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Owczarz wraz z nowicjuszami z zakonu kapucynów z Nowego Miasta nad Pilicą.

4. W czwartek 22 marca przypada 17 rocznica śmierci ks. Mieczysława Siemaszki, proboszcza naszej parafii w latach: 1988 - 2001. Msza św. w Jego intencji w czwartek o godz. 8.00.

5. W najbliższy piątek 23 marca w naszej parafii odprawimy jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. o godz. 18.00. przejdziemy procesyjnie z kościoła ulicą Modrzewiową na Osiedle "Stare" do ulicy Parkowej i z powrotem do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów.

6. W sobotę 24 marca młodzież naszej parafii weźmie udział w dorocznym Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wyjazd o godz. 9.00, koszt: 40 zł.

7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Zachęcamy do nabywania już dziś palm u dziewczynek z naszej scholi parafialnej. Obrzęd błogosławieństw palm odbędzie się na początku każdej Mszy św.

8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom i kwestującym za zebrane ofiary na wystrój Grobu Pańskiego:

· Wola Starowiejska - 408 zł, zbierał Pan Sołtys Zbigniew Byrski;

· Rębowola - 569 zł. ; zbierała Pani Sołtys Iwona Snopek;

· Bodzew - 560 zł. ; zbierała Pani Sołtys Teresa Szymańska;

· Skowronki - 270 zł. ; zbierał Pan Sołtys Andrzej Markiewicz;

· Belsk Mały - 350 zł. ; zbierał Pan Sołtys Witold Górzyński;

· Stara Wieś - 805 zł. ; zbierał Pan Sołtys Andrzej Kuligowski;

· Sadków Kolonia i Sadków Szlachecki - 640 zł. ; zbierał Pan Sołtys Stanisław Adamski.

9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego" i "Niedzielę". Prasa do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii po Mszy św.