11 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w naszym kościele:

· godz. 12.00. Msza św. i przygotowanie dla dzieci klas III i ich rodziców do uroczystości Pierwszej Komunii św.

· w zakrystii można nabyć świece "CARITAS" na stół wielkanocny /po 15 i 20 zł./; dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, także w naszej parafii;

· o godz. 16.30. nabożeństwo "Gorzkie Żale".

2. W najbliższy wtorek 13 marca, w 5 rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, będziemy obchodzili Święto Papieskie. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.30. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego abp Salvatore Pennaccho.

3. W sobotę 17 marca w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia, jako tzw. dalsze przygotowanie do Misji Świętych. Poprowadzi go ks. prof. Witold Kawecki, redemptorysta, wykładowca UKSW w Warszawie.

Program WIELKOPOSTNEGO DNIA SKUPIENIA:

godz. 8.00: Nabożeństwo z rachunkiem sumienia

godz. 8.15: Spowiedź św.

godz. 8.30. Godzinki ku czci NMP

godz. 9.00: Msza św. z kazaniem dla dorosłych.

godz. 10.00: Spowiedź św.

godz. 10.30: Różaniec.

godz. 11.00: Msza św. z kazaniem dla dorosłych.

godz. 17.30: Spowiedź św.

godz. 18.00: Msza św. z kazaniem dla młodzieży studiującej i pracującej.

W kaplicy w Rożcach:

godz. 16.00: Nabożeństwo z rachunkiem sumienia i spowiedź św.

godz. 16.30: Msza św. z kazaniem dla dorosłych.

4. W przyszłą niedzielę 18 marca przypada 33 rocz. tragicznej śmierci ks. Stefana Urbanka, proboszcza naszej parafii przez 21 lat. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 9.00.

5. W trwającym okresie Wielkiego Postu zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

· DROGA KRZYŻOWA - w piątki Wielkiego Postu: o godz. 16.00. dla dzieci oraz o godz. 18.30. dla młodzieży i dorosłych /po Mszy o godz. 18.00./;

· GORZKIE ŻALE - we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30. /przed Mszą o godz. 17.00/.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na paczki dla biednych dzieci i rodzin z naszej parafii.

7. Uprzejmie prosimy o dokonanie zbiórki ofiar na terenie naszej parafii na kwiaty i wystrój Grobu Bożego. Listy są do odbioru w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Już napłynęły ofiary z Osiedla "Modrzewina" (255 zł. - zbierał p. Tadeusz Szwed) oraz z ulic Modrzewiowa i Parkowa (515 zł. - zbierały Panie: Magdalena Otulak i Agnieszka Sołtysiak).

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzielę". Prasa do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii po Mszy św.