18 lutego - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś o godz. 16.30. pierwsze nabożeństwo "Gorzkich Żali".

2. W rozpoczętym w Środę Popielcową Wielkim Poście zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

· DROGA KRZYŻOWA - w piątki Wielkiego Postu: o godz. 16.00. dla dzieci oraz o godz. 18.30. dla młodzieży i dorosłych /po Mszy o godz. 18.00./;

· GORZKIE ŻALE - we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30. /przed Mszą o godz. 17.00/.

3. W tym roku w Wielkim Poście, z powodu planowanych Misji Świętych w dniach 9 - 16 września br., nie będzie tradycyjnych, parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W sobotę 17 marca będzie wielkopostny dzień skupienia i dzień spowiedzi. Będzie to tzw. dalsze przygotowanie do Misji Świętych.

4. Dzieci i młodzież naszych szkół, czyli PSP i Gimnazjum (którzy należą do różnych parafii), będą mieli rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w dniach: 19 - 21 marca br. Program podamy w późniejszym terminie.

5. Jutro, w poniedziałek 19 lutego na godz. 19.00. zapraszam członkinie i członków Rady Parafialnej na pierwsze w tym roku spotkanie robocze.

6. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu, tzw. "ad gentes" - to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

7. W minionym tygodniu na cmentarzu zostały podcięte bardzo wysokie brzozy, których wielkość zagrażała bezpieczeństwu ludzi i nagrobków.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

· Paweł JAKUBIAK, kawaler z parafii tutejszej /Wola Starowiejska/ i Aleksandra PERZYNA, panna z par. św. Mikołaja w Tarczynie - zapowiedź II.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzielę". Prasa do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii po Mszy św.