5 listopada - XXXI Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. krótkie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. W najbliższą sobotę 11 XI obchodzimy ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w 99 rocznicę jej odzyskania. Msze św. o godz. 9.00., 12.00. i o 17.00. Przed godz. 12. przybędzie do nas ks. bp RAFAŁ MARKOWSKI, aby przewodniczyć uroczystej Mszy św. za Ojczyznę i poświęcić odnowioną Figurę Pana Jezusa przy ul. Nocznickiego. Podczas Mszy św. wystąpi chór "Cantate Domino" z par. Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian!

3. W przeddzień Święta Niepodległości, w piątek 10 XI o godz. 13.00. w sali widowiskowej OSP Belsk Duży, młodzież naszego Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego przedstawi spektakl patriotyczny.
4. Przypominamy, że za zmarłych zgłoszonych w WYPONINKACH ROCZNYCH odprawiana jest przez cały rok Msza św. w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. Natomiast w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. czytamy rotacyjnie część imion i nazwisk zmarłych, a modlimy się za wszystkich zgłoszonych.

5. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii o.Tomasza Marka z zakonu ojców kombonianów, który opowie nam o działalności misyjnej swojego zgromadzenia zakonnego. Przed kościołem będzie można nabyć publikacje religijne i dewocjonalia. Strona internetowa zakonu: http://kombonianie.pl/

6. Także za tydzień w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00. w Grójcu odbędzie się promocja lektorska czterech naszych ministrantów. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. kardynał Kazimierz Nycz.

7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za owoce, jakie zostały jeszcze dowiezione na rzecz naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego:

· mieszkańcom Aleksandrówki /Panom: radnemu Jarosławowi Cąderkowi i Zbigniewowi Lewandowskiemu/;

· indywidualnym ofiarodawcom: Państwu: Balcerzak z Rosochowa, Lachowicz ze Złotej Góry, Majda z Małej Wsi, Feliksiak ze Skowronek, Skoneckim z Sadkowa Duchownego i Franciszkowi Kołaczowi z Belska Dużego.

· Panu Sylwestrowi Kostrzewie z Woli Starowiejskiej za pomoc przy zbiórce owoców.

8. Dziękujemy również Mieszkańcom ul. Kozietulskiego w Belsku Dużym za złożoną ofiarę w wysokości 1350 zł. na budowę łazienki na potrzeby parafian.

Początek formularza