17 września - XXIV Niedziela Okresu zwykłego

1. W poniedziałek 18 IX przypada Święto św. Stanisława Kostki, a w czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

2. We wtorek 19 IX o godz. 19.00. na "organistówce" pierwsze spotkanie grupy młodzieży zapisanej na przygotowanie do Bierzmowania.

3. W najbliższą sobotę 23.09 organizowany jest wyjazd integracyjny do Niepokalanowa na rozpoczęcie roku formacji dla kandydatów, ministrantów, scholi , Bielanek oraz wszystkie chętne dzieci ze SP. Serdecznie zapraszamy: w programie Msza święta w Bazylice, zwiedzanie Muzeum Straży Pożarnej, Panorama Tysiąclecia oraz wspólne ognisko i wiele innych atrakcji. Wyjazd dla dzieci jest za darmo, zapisy u ks. Józefa do czwartku włącznie. Ruszamy w sobotę o 10.00 z parkingu przy kościele a powrót planujemy kolo 19.00. Proszę rodziców, aby umożliwić dzieciom ten wyjazd.

4. Zapraszamy młodzież po Bierzmowaniu do nowej grupy naszej parafii. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 19.00. na "organistówce.

5. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń ślubnych.

6. Za tydzień taca inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

7. W najbliższym czasie planujemy pielgrzymki:

· w sobotę 14 X br. autokarową do Sanktuarium Matki Bożej do Gietrzwałdu; zapisy u ks. Józefa w zakrystii po Mszy św.;

· w ferie zimowe, w II połowie stycznia 2018 r. samolotową do Izraela - Ziemi Świętej. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek 21 IX o godz. 19.00. na plebanii. Program pielgrzymki poniżej.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Mariusz Piotr PUTA, kawaler z par. tutejszej i Magdalena DANIK, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie - zapowiedź II.

PROGRAM PIELGRZYMKI

ZIEMIA ŚWIĘTA

Od Nazaretu do Jerozolimy

8 – dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA

Przelot na trasie Warszawa - Tel Awiw. Przejazd autokarem do hotelu.

2. DZIEŃ: GALILEA

Nazaret – Bazylika Zwiastowania i miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Góra Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

3. DZIEŃ: GALILEA – BETLEJEM

Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – dom św. Piotra i synagoga. Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Betlejem.

4. DZIEŃ: BETLEJEM

Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Pole Booza (groby Pasterzy). Sanktuarium św. Miriam Baouardy w klasztorze karmelitańskim.

5. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

Getsemani – Bazylika Agonii i Bazylika Wniebowzięcia NMP. Sanktuaria na Górze Oliwnej: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Syjon Chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP. Wieczernik – miejsce ustanowienia kilku sakramentów.

6. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Jerozolima – Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) i Bazylika Grobu Pańskiego. Ain Karem („źródło winnic”) – miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – pomnik ofiar Holocaustu.

7. DZIEŃ: JUDEA

Betania – sanktuarium Marii, Marty i Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

8. DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Przelot do Warszawy.

TERMIN: ferie zimowe - II połowa stycznia 2018 r.

CENA: 550 USD + 1950 PLN /ok. 3900 zł./