Ogłoszenia parafialne

3 września - XXII Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym:

· po Mszy św. o godz. 12.00. krótkie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła z racji I niedzieli miesiąca;

· w Lewiczynie odbędą się DOŻYNKI POWIATU GRÓJECKIEGO. O godz. 14.00. uroczystej Mszy św. dożynkowej przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Abp Metropolita Warszawski. Wieniec dożynkowy reprezentujący naszą parafię w tym roku przygotują mieszkańcy Bodzewa;

· o godz. 19.00. dodatkowa Msza św. , która będzie odprawiana we wszystkie niedziele września i października.

2. Jutro 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 9.00. Msza św. dla Szkoły Podstawowej /ZBIÓRKA przed szkołą o godz. 8.45/, a o godz. 10.00. dla Gimnazjum. Zapraszamy serdecznie także rodziców dzieci i młodzieży. Za tydzień w niedzielę 10 IX na Mszy św. o godz. 12.00. poświęcimy dzieciom tornistry, plecaki i przybory szkolne.

3. Jutro także, w I poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. Msza św. w intencji zmarłych zgłoszonych w WYPOMINKACH ROCZNYCH 2016/2017.

4. W piątek 8 IX przypada ŚWIĘTO NARODZENIA NMP. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski zostanie ponowiony podczas Mszy świętych Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Również w piątek po południu odbędzie się pierwsza powakacyjna próba scholi parafialnej.

6. W najbliższą sobotę 9 IX o godz. 10.00. na "organistówce" odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów i ministrantów /do gimnazjum włącznie/.

7. Za tydzień w niedzielę 10 IX po Mszy św. o godz. 17.00. odbędą się zapisy i pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania /dotyczy uczniów klas III gimnazjum i strarszych/.

8. Od minionej niedzieli przyjmujemy rezerwacje intencji Mszy św. i terminy ślubów na cały przyszły 2018 rok.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

10. Za tydzień zbierana taca na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na nasze Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

11. W ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Joanneum w Warszawie na Bielanach, trwa rekrutacja na studia magisterskie, a także na studia podyplomowe: z katechetyki i etyki i z etyki dla nauczycieli. Ponadto trwają zapisy na Studium Animacji Małżeńskiej (roczny dla par małżeńskich) oraz Studium Małżeństwa i Rodziny (dwuletni dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo). Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie PWTW tel. 22 869 98 90 oraz na stronie internetowej: www.pwtw.pl. Plakaty z informacjami zostały przekazane do parafii w czerwcu br.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Krzysztof Andrzej MATYNIA, kawaler z par. NMP Królowej Kościoła w Markach i Joanna KUBERSKA, panna z par. tutejszej /Aleksandrówka/ - II zapowiedź;

· Sebastian KUSTRA, kawaler z par. tutejszej /Rębowola/ i Aneta KONARSKA, panna z par. św. Michała Archanioła w Goszczynie /Kozietuły/ - II zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej