7 maja - IV Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 7 maja 2017 roku:

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy także do odprawiania nabożeństw przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

2. W poniedziałek 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

3. W najbliższą sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia zapraszamy do naszej świątyni na godz. 20.00. na specjalne nabożeństwo fatimskie /Różaniec + procesja z Figurką MB Fatimskiej/. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów na procesję.

4. Od 13 maja do 13 października, na pół godziny przed Mszą św. wieczorną odmawiać będziemy w naszym kościele różaniec. Zapraszamy serdecznie do udziału i prowadzenia, szczególnie panie z KŻR.

5. Za tydzień, w niedzielę 14 V o godz. 12.00. Msza św. i ostatnie spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

6. Zapraszamy młodzież naszej parafii na XXI Spotkanie Młodych w Lednicy pt. "Idź i kochaj". Wyjazd: w sobotę 3 VI o godz. 6.00., powrót w niedzielę ok. 8.00. rano. Koszt wyjazdu: 85 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Józef.

7. Organizujemy wyjazd ministrantów i lektorów na ogólnopolską pielgrzymkę do Poznania w dniach 16 - 17 VI br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. i nabożeństwie.

8. "Bóg zapłać" za ofiary składane przed tygodniem na tacę inwestycyjną.

9. Zapraszamy na nową stronę naszej parafii w internecie: www.parafiaswtrojcy.pl

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Rafał ROMBEK, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie i Jolanta DROBISZEWSKA, panna z par. tutejszej /Złota Góra/ - zapowiedź II;

· Paweł AUGUSTOWSKI, kawaler z par. tutejszej /Belsk Duży/ i Dominika Agata PĘPKIEWICZ, panna z par. św. Prokopa w Błędowie - zapowiedź II;

· Mateusz SOŁTYSIAK, kawaler z par tutejszej /Belsk Duży/ i Justyna ŁEZKA, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu - zapowiedź I;

· Grzegorz Sosnowski, kawaler z par. św. Wojciecha B.M. w Lewiczynie i Marzena MATYSIAK, panna z par. tutejszej - zapowiedź I;

· Sławomir Paweł CHMIELEWSKI, kawaler z par. tutejszej /Belsk Duży/ i Ewelina OLSZEWSKA, panna z par. św. Mikołaja w Grójcu - zapowiedź I.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.