30 kwietnia - III Niedziela Wielkanocna

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2017 roku .

1. Trwa okres wielkanocny; przypominamy o obowiązku wynikającym z przykazania kościelnego: o spowiedzi i Komunii św. przynajmniej raz w roku.

2. Od jutra, od poniedziałku 1 maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

3. Także jutro, 1 maja Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00. i 18.00.

4. W środę 3 maja obchodzimy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. o godz. 9.00., 12.00. /w intencji Strażaków/ i 17.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. popołudniowej, czyli ok. godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada:

· 4 V: I czwartek miesiąca - Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00; po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Koła Żywego Różańca;

· 5 V: I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 7.30. i od. 17.00. /adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św./; Msze św. o godz. 8.00. i 18.00; tego dnia także przed południem udamy się do osób starszych i chorych z posługą sakramentalną;

· 6 V: I sobota miesiąca - Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 8.00.

6. Mieszkańcy osiedla Modrzewina postarali się o nowy krzyż przydrożny. Poświęcenie odbędzie się w sobotę 6 maja po Mszy św. o godz. 18.00. i "majowym".

7. "Bóg zapłać" za ofiary składane dziś na tacę, które będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

8. Zapraszamy na nową stronę naszej parafii w internecie: www.parafiaswtrojcy.pl

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Rafał ROMBEK, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie i Jolanta DROBISZEWSKA, panna z par. tutejszej /Złota Góra/ - zapowiedź I;

· Paweł AUGUSTOWSKI, kawaler z par. tutejszej /Belsk Duży/ i Dominika Agata PĘPKIEWICZ, panna z par. św. Prokopa w Błędowie - zapowiedź I.