24 marca - Niedziela Palmowa

1. Dziś przypada NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, która rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła:

· na początku każdej Mszy się odbywa się obrzęd błogosławieństwa palm;

· o godz. 16.30 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców;

· po Mszy św. o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo „Gorzkie Żale”.

2. W Wielki Wtorek 26 bm. o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. HENRYKA TROJANOWSKIEGO, oficera Wojska Polskiego, byłego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Bodzewie, który został zamordowany przez Sowietów w Katyniu, w kwietniu 1940 roku. Po Mszy św. przejście na Cmentarz Parafialny, gdzie odbędzie się poświęcenie odnowionego, symbolicznego pomnika nagrobnego.

3. Od Wielkiego Czwartku 28 bm. , od MSZY WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00 rozpoczniemy TRIDUUM PASCHALNE. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

4. W WIELKI PIĄTEK 29 bm.:

· od godz. 8.00 do 18.00 adoracja w Ciemnicy;

· o godz. 15.00 (w godzinie śmierci Pana Jezusa) nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ dla wszystkich;

· o godz. 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

· adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.

5. W Wielką Sobotę 30 bm. :

· od godz. 8.00 do 20.00 adoracja przy Grobie Pańskim;

· obrzęd błogosławieństwa pokarmów od godz. 8.00 co pół godziny, do godz. 14.00 oraz w umówionych miejscach;

· o godz. 18.00 WIGILIA PASCHALNA w kaplicy w Rożcach i o godz. 20.30 w kościele w Belsku.

6. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 bm. rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00; pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 10.30 /w kaplicy w Rożcach/, 12.00 i 17.00.

7. W II dzień ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, w poniedziałek 1 kwietnia Msze św. według porządku niedzielnego.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane ofiary na wystrój Grobu Pańskiego w kościele i kaplicy w Rożcach:

· Parafianom z ul. Kozietulskiego i Szkolnej w Belsku Dużym, a szczególnie Pani Sołtys Agnieszce Prokopczyk;

· Parafianom z Rożec i Daszewic, a szczególnie Panu Sołtysowi Arturowi Musiałowskiemu;

· Parafianom z Belska Małego, a szczególnie Panu Sołtysowi Witoldowi Górzyńskiemu;

· Parafianom z Osiedla Sady w Belsku Dużym, a szczególnie Pani Katarzynie Kołacz wraz z dziećmi;

· Parafianom z Rębowoli, a szczególnie Pani Sołtys Iwonie Snopek oraz ministrantom: Franciszkowi Gniadzikowi i Hubertowi Kasztankiewiczowi.

9. W zakrystii po Mszy św. można nabyć świecę „CARITAS” na stół wielkanocny.

10. W miniony piątek na czterdziestu ławkach w naszym kościele została zamontowana tapicerka. Ofiary składane na tacę dziś i w Święta Wielkanocne będą przeznaczone na sfinansowanie tej inwestycji.

11. Polecamy nowe numery tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

12. W minionym tygodniu odeszły: śp. Barbara Kata (l. 83 – Złota Góra), pogrzeb w Wielki Wtorek 26 bm. o godz. 14.00 oraz śp. Teresa Ewa Błaszczyk (l. 72 – Belsk Duży), pogrzeb w Wielką Środę 27 bm. o godz. 11.00.

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”