17 marca - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś: Niedziela 17 marca – zakończenie rekolekcji:

godz. 9.00: Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

godz. 10.30 /w kaplicy w Rożcach/: Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 12.00: Msza św. z nauką rekolekcyjną dla rodzin z dziećmi

godz. 17.00: Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i dorosłych

godz. 18.00: Nabożeństwo „GORZKICH ŻALI”.

2. Jutro, w poniedziałek 18 bm. przypada 39 rocznica tragicznej śmierci ks. kanonika Stefana Urbanka, proboszcza naszej parafii w latach 19… - 1985. Msza św. w Jego intencji o godz. 8.00.

3. We wtorek 19 bm. przypada Uroczystość Św. JÓZEFA, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. W piątek 22 bm. przypada 23 rocznica śmierci ks. prałata Mieczysława Siemaszki, proboszcza naszej parafii w latach 1988 – 2001. Msza św. w Jego intencji o godz. 8.00.

5. Także w piątek 22 marca, na tydzień przed Wielkim Piątkiem, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego Belska.

6. W sobotę 23 bm. o godz. 8.00 Msza św. w intencji Zmarłych polecanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH.

7. Za tydzień przypada NIEDZIELA PALMOWA, która rozpocznie Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Na początki każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa palm.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za już zebrane ofiary na wystrój Grobu Pańskiego w kościele i kaplicy w Rożcach:

· Parafianom z ulicy Modrzewiowej i Parkowej oraz p. Marzannie Kołacz wraz z wnuczką;

· Parafianom z Małej Wsi i Pani Sołtys Mirosławie Cieślak;

· Parafianom z Sadkowa Duchownego i Sadkowa Kolonii oraz Panu Sołtysowi Stanisławowi Adamskiemu;’

· Parafianom z Sadkowa Duchownego i Pani Sołtys Katarzynie Kwaśniewskiej-Skoneckiej;

· Parafianom z Woli Starowiejskiej i Panu Sołtysowi Zbigniewowi Byrskiemu;

· Parafianom ze Starej Wsi oraz Panu Sołtysowi Andrzejowi Kuligowskiemu i Panu Grzegorzowi Rychwickiemu.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· BARTŁOMIEJ MACIEJ KOWALCZYK, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach i SARA JESSICA LUKS, panna z parafii tutejszej /II zapowiedź/.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

10. Polecamy nowe numery tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. W minionym tygodniu w parafii w Knychówku (w diecezji drohiczyńskiej) odbył się pogrzeb śp. Teresy Szymańskiej, naszej parafianki ze Złotej Góry. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.