29 marca - V Niedziela Wielkiego Postu

1. W trudnym dla wszystkich czasie pandemii, zachęcamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Parafii do pozostania w domu i uczestnictwa we Mszy św. przez internet oraz do duchowej łączności ze świątynią, gdzie jest ona sprawowana. Na Msze św. do świątyni zapraszamy osoby i rodziny, które zamówiły intencje. Przed wejściem proszę o dokonanie dezynfekcji rąk płynem, który jest dostępny w kruchcie kościoła i obydwu zakrystiach.

2. Dziś w niedzielę 29 marca w naszej świątyni:

· Msze św. o godz. 9.00 i 12.00 oraz nabożeństwo „Gorzkich Żali” o godz. 16.30 będą transmitowane przez w internet ,na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/

· na każdej Mszy św. (dziś i w tygodniu) modlić się będziemy za ofiary epidemii, za osoby zakażone, przebywające kwarantannę oraz za osoby narażone i zalęknione przed zakażeniem a także za ich rodziny, cały personel medyczny i wszystkie służby, które walczą z epidemią koronawirusa;

· w kaplicy w Rożcach Msza św. jak zawsze o godz. 10.30.

3. W dni powszednie Msze św. bez zmian: o godz. 8.00 i 18.00. Na życzenie rodziny, która zamówiła intencję Mszy św. możliwa jest transmisja przez internet, na profilu parafii na Facebooku:

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Nie będzie w tym roku tak, jak było dotychczas. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z wytycznymi naszego ordynariusza ks. kardynała Kazimierza Nycza odnośnie celebracji liturgii Wielkiego Tygodnia i Świat Wielkanocnych: https://ksieza.archwwa.pl/aktualnosci/wytyczne-dotyczace-wielkiego-tygodnia-i-triduum-paschalnego-2-2/

5. Osoby, które pragną przed Świętami Wielkiej Nocy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, prosimy o indywidualne umawianie się z jednym z nas, Waszych duszpasterzy: ks. Jarosław Siuchta, proboszcz parafii – tel. 606 893 366, ks. Józef Wójcik, wikariusz – tel. 514 934 468. W Wielkim Tygodniu, w Wielki Piątek planujemy spowiedź w określonych godzinach, w wydzielonym miejscu w kościele.

6. W najbliższy piątek planowana była PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA ulicami Belska. Z oczywistych względów nie może się odbyć. O godz. 18.30 odbędzie się w kościele i będziemy ja transmitować w internecie (na profilu parafii na Facebooku).

7. Mimo niemożliwości gromadzenia się w kościele na Triduum Paschalne informujemy, że Grób Pański, wprawdzie skromniejszy, ale będzie urządzony i świątynia będzie przyozdobiona kwiatami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dokonaną zbiórkę ofiar na ten cel mieszkańcom:

· Małej Wsi – 490 zł. zebrała Pani Sołtys Mirosława Cieślak;

· Bodzewa – 700 zł. zebrał Pan Sołtys Roman Kocewiak;

· Rębowoli – 568 zł. zebrała Pani Sołtys Iwona Snopek;

· Belska Małego – 370 zł. zebrała żona Sołtysa, Pani Katarzyna Górzyńska.

Jeśli możliwe, prosimy o dokonanie zbiórki ofiar lub wpłaty na konto:

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.

Dziś planowana była tzw. taca inwestycyjna. Z góry dziękujemy wszystkim, którym leży na sercu także dobro materialne naszej parafii i realizacja podjętych inwestycji.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii po każdej Mszy św.