15 marca - III Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym trudnym dla wszystkich okresie zagrożenia epidemicznego zachęcamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Parafii do modlitwy osobistej i wspólnotowej w domach z rodziną. Polecamy też modlitwy za wstawiennictwem św. Rocha, patrona lekarzy i zagrożonych epidemią, którego obraz mamy w naszym kościele.

2. Dziś w niedzielę 15 marca:

· Msze św. wg dotychczasowego porządku; o godz. 9.00 i 12.00 transmisja w internecie, na profilu parafii na Facebooku;

· o godz. 16.30 nabożeństwo pasyjne "GORZKIE ŻALE".

3. W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ tylko o godz. 18.30 - planowana jest transmisja nabożeństwa w internecie na Facebooku.

4. W najbliższą środę przypada 35 rocznica tragicznej śmierci byłego proboszcza naszej parafii śp. ks. Stefana Urbanka. Msza św. w Jego intencji o godz. 8.00.

5. Od przyszłej niedzieli 22 marca planowane były rekolekcje wielkopostne. Prawdopodobnie będą odwołane. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, zależna będzie od frekwencji na dzisiejszych Mszach św.

6. Prosimy o dokonanie zbiórki ofiar na wystrój Grobu Pańskiego i świątyni na tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jerzego Gabriela Kocewiaka (l. 81 - Bodzew) i śp. Andrzeja Stanisława Dudka (l. 59 - rodem z Belska Dużego). W poniedziałek 16 III pożegnamy śp. Ryszarda Gąsiorowskiego (l. 62 - Rębowola). "Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie..."

8. W minionym tygodniu w ramach termomodernizacji zostały wykonane ocieplenie grubym styropianem całego budynku plebanii oraz rozpoczęło się malowanie odnowionej części elewacji naszego kościoła. Obecnie rozpoczynamy zbieranie funduszy na remont drugiej części elewacji.

9. Polecamy lekturę prasy katolickiej.