23 lutego - VII Niedziela Okresu zwykłego

1. W najbliższą środę 26 lutego przypada "Popielec" - dzień, w którym rozpoczynamy w Kościele Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 (dodatkowa Msza św.), o 8.00 i 18.00.

Kodeks Prawa Kanonicznego mówi:

"Wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia" (por. kan. 1251 KPK).

2. W najbliższy piątek 28 lutego rozpoczynamy odprawianie nabożeństw DROGI KRZYŻOWEJ: na godz. 17.15 zapraszamy dzieci, a na godz. 18.30 młodzież i osoby dorosłe.

3. Za tydzień w niedzielę 1 marca przypada I Niedziela Wielkiego Postu i I miesiąca marca:

· po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem;

· o godz. 16.30 nabożeństwo pasyjne "GORZKIE ŻALE".

4. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za zbierane dziś na tacę ofiary, które przeznaczone są na cele inwestycyjne naszej parafii. Kontynuujemy zbiórkę ofiar na wymianę instalacji elektrycznej naszego kościoła. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją kościoła i plebanii. Zostało posprzątane i przygotowane do ocieplenia poddasze kościoła oraz rozpoczęto odkopywanie fundamentów plebanii przed izolacją budynku oraz rozpoczęto budowę nowej kotłowni w budynku gospodarczym za plebanią.

5. Jutro, w poniedziałek, 24 lutego o godz. 17.30 na dużej sali gimnastycznej PSP, odbędzie się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską na temat: "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży". Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w naszym Belsku zaprasza rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Wstęp na to spotkanie jest wolny.

6. W grudniu ubiegłego roku powstała w Belsku Grupa AA, czyli anonimowych alkoholików. Jest to grupa kobiet i mężczyzn, którzy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją, pragną rozwiązać swój wspólny problem i pomóc innym wyjść z nałogu. Członkowie wspólnoty zachowują anonimowość i dyskrecję. Grupa oferuje pomoc i zaprasza na MITYNGI osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Spotkania mają charakter otwarty, mogą również brać w nich udział członkowie rodzin. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć zaprzestania picia, udział jest bezpłatny. Spotkania odbywają się w każdą sobotę, w godzinach: 17.00 - 19.00, przy ul. Modrzewiowej 1c (w dawnych budynku policji).

· Przemysław ZAŁĘSKI, kawaler i Alicja JASIŃSKA, panna, oboje z parafii tutejszej - II zapowiedź;

· Marcin Jan BELINIAK, kawaler z par. św. Floriana w Mogielnicy i Agata KOSTRZEWA, panna z par. tutejszej - I zapowiedź.