16 lutego - VI Niedziela Okresu zwykłego

1. W minionym tygodniu, od poniedziałku do piątku miały miejsce ferie przy parafii. 35-cio osobowa grupa dzieci uczestniczyła w zorganizowanych zajęciach, w grach i zabawach integracyjnych; była też wycieczka do Warszawy, m.in. do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspomagały ks. Józefa w organizacji i przebiegu tego wydarzenia, Urzędowi Gminy Belsk Duży na wynajęcie autokaru oraz rodzicom za zaufanie i współpracę dla dobra dzieci. Wszystkim dzieciom i młodzieży na drugi tydzień ferii życzymy opieki Bożej oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

2. W przyszły poniedziałek, 24 lutego o godz. 17.30 na dużej sali gimnastycznej PSP, odbędzie się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską na temat: "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży". Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w naszym Belsku zaprasza rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Wstęp na to spotkanie jest wolny.

3. W grudniu ubiegłego roku powstała w Belsku Grupa AA, czyli anonimowych alkoholików. Jest to grupa kobiet i mężczyzn, którzy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją, pragną rozwiązać swój wspólny problem i pomóc innym wyjść z nałogu. Członkowie wspólnoty zachowują anonimowość i dyskrecję. Grupa oferuje pomoc i zaprasza na MITYNGI osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Spotkania mają charakter otwarty, mogą również brać w nich udział członkowie rodzin. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć zaprzestania picia, udział jest bezpłatny. Spotkania odbywają się w każdą sobotę, w godzinach: 17.00 - 19.00, przy ul. Modrzewiowej 1c (w dawnych budynku policji).

4. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii. Kontynuujemy zbiórkę ofiar na wymianę instalacji elektrycznej naszego kościoła.

· Przemysław ZAŁĘSKI, kawaler i Alicja JASIŃSKA, panna - oboje z parafii tutejszej.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Pawlak (l. 67 - Belsk Duży). W poniedziałek 17 lutego o godz. 13.00 pożegnamy śp. Jana Ciepieniaka (l. 82 - Wola Starowiejska). "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie..."