10 listopada - XXXI Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem "Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie". Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na rzecz funduszu: Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Jutro 11 XI obchodzimy Święto Niepodległości - 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. z modlitwą za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00. Gminne uroczystości odbędą się w Łęczeszycach; program uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

3. Za tydzień w Kościele Powszechnym obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie". Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz potrzebujących z naszej parafii.

4. Trwa zgodnie z planem remont części elewacji naszego kościoła, dlatego w tym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

5. Składamy serdecznie podziękowania osobom, które w minionym tygodniu dokonały wpłat ofiar na konto parafialne oraz złożyły osobiście ofiarę na remont elewacji naszego kościoła.

6. Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. prof. Wojciech Bartkowicz w formie listu przesyła podziękowania wszystkim ofiarodawcom owoców i ofiar pieniężnych na utrzymanie Seminarium.

7. Polecamy lekturę prasy katolickiej.