13 października - XXVII Niedziela Okresu zwykłego

Niedziela 13 października 2019 r. - DZIEŃ PAPIESKI:

1. W dniu dzisiejszym:

· z racji XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" przed kościołem zbierane są do specjalnych puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży;

· po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie;

· o godz. 19.00 dodatkowa Msza św. z myślą o sadownikach i ich rodzinach.

2. Z racji rozpoczętych prac przy naszym kościele, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), prawdopodobnie do końca listopada nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu:

· w poniedziałek 14 X obchodzimy Święto Edukacji Narodowej - pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, pedagogach, katechetach i pracownikach oświaty, którym zawdzięczamy wykształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży;

· w środę 16 X obchodzimy 41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża;

· w czwartek 17 X o godz. 19.00 na "organistówce" odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii św.;

· w sobotę 19 X obchodzić będziemy 35 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Za tydzień w kościołach w całej Polsce będzie miało miejsce liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przyjmujących Komunię św.

5. Zachęcamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH RÓŻAŃCOWYCH przed Najświętszym Sakramentem: w dni powszednie o godz. 17.15., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy do prowadzenia różańca: w poniedziałki i piątki młodzież, we wtorki i czwartki dzieci, w środy i soboty Koło Żywego Różańca, a w niedzielę członkowie Rady Parafialnej i Grupy Charytatywnej.

6. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika dla dzieci w wieku szkolnym "Mały Gość Niedzielny".

7. Serdecznie dziękujemy za dostarczone wczoraj owoce na rzecz Seminarium Duchownego:

· mieszkańcom Małego Belska - 26 opakowań zebrał pan sołtys Witold Górzyński;

· mieszkańcom ul. Kozietulskiego w Belsku Dużym - 34 skrzynki zebrał p. Dariusz Kowalczyk, radny parafialny;

· mieszkańcom Bodzewa - 32 skrzynki, 13 kartonów i 130 zł. ofiar zebrał p. Adolf Maciak, radny parafialny;

· oraz indywidualnym ofiarodawcom: p. Piotrowi Feliksiakowi ze Skowronek i p. Sławomirowi Maciakowi z Małej Wsi.

8. Podobnie jak w ubiegłych latach, ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą do sadowników o ofiarowanie owoców na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Przedstawicieli poszczególnych wiosek prosimy o dokonanie zbiórki i transport do przechowalni za plebanią w sobotę 19 bm. w godzinach 9.00 - 16.00.

9. Dziękujemy mieszkańcowi Woli Starowiejskiej za złożenie większej ofiary na kwiaty do kościoła.