6 października - XXVI Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym:

· z okazji rozpoczętego we wtorek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ogłoszonego przez papieża Franciszka, gościmy dziś s. Grażynę Mech ze zgromadzenia sióstr misjonarek Maryi, która opowie nam o pracy misyjnej w Kongo;

· przypada I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00. krótkie nabożeństwo adoracyjne i, jeśli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna wokół kościoła;

· po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a na "organistówce" katecheza dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców;

· o godz. 19.00 dodatkowa Msza św.

2. Jutro, w poniedziałek 7 X o godz. 18.00. Msza św. w intencji Zmarłych polecanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH.

3. Zachęcamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH RÓŻAŃCOWYCH przed Najświętszym Sakramentem: w dni powszednie o godz. 17.15., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy do prowadzenia różańca: w poniedziałki i piątki młodzież, we wtorki i czwartki dzieci, w środy i soboty Koło Żywego Różańca, a w niedzielę członkowie Rady Parafialnej i Grupy Charytatywnej.

4. Za tydzień, 13 października będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy". Przed kościołem będą zbierane do specjalnych puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Również za tydzień nie zapomnijmy skorzystać z przysługującego nam dorosłym prawa wyborczego i wziąć udział w wyborach do Parlamentu RP - Sejmu i Senatu.

· Łukasz Błażej GÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Barbara Maria ŻEBROWSKA, panna z par. MB Częstochowskiej w Świdrze - II zapowiedź.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika dla dzieci w wieku szkolnym "Mały Gość Niedzielny".

8. Podobnie jak w ubiegłych latach, zwracamy się z uprzejmą prośbą do sadowników o ofiarowanie owoców na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Przedstawicieli poszczególnych wiosek prosimy o dokonanie zbiórki i transport do przechowalni za plebanią w sobotę 12 bm. w godzinach 9.00 - 16.00.