29 września - XXV Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w naszym kościele:

· na Mszy św. o godz. 12.00 rodzice uczniów klas III szkół podstawowych złożą uroczyście deklaracje przed przygotowaniem dzieci do uroczystości I Komunii Świętej. Za tydzień na Mszy św. dzieci te otrzymają poświęcone różańce.

· o godz. 19.00. dodatkowa Msza św. z myślą o sadownikach i ich rodzinach;

· ofiary zbierane dziś na Mszach św. na tacę, są przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W najbliższy wtorek 1 X rozpoczynamy odprawianie NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH przed Najświętszym Sakramentem: w dni powszednie o godz. 17.15., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do poprowadzenia tej modlitwy: w poniedziałki i piątki młodzież, we wtorki i czwartki dzieci, w środy i soboty Koło Żywego Różańca, a w niedzielę członkowie Rady Parafialnej i Grupy Charytatywnej.

3. W tym tygodniu przypada:

· 3 X - I czwartek miesiąca; o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne; po Mszy św. spotkanie KŻR;

· 4 X - I piątek miesiąca; spowiedź św. od godz. 7.30. i od godz. 17.00; Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

· 5 X - I sobota miesiąca; Msza św. ku wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 8.00; o godz. 18.00. Msza św. "niedzielna".

4. Za tydzień w niedzielę 6 października:

· przypada I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00. krótkie nabożeństwo adoracyjne i, jeśli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna wokół kościoła;

· z okazji rozpoczętego we wtorek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ogłoszonego przez papieża Franciszka, w naszej parafii będziemy gościli s. Grażynę Mech ze zgromadzenia sióstr misjonarek Maryi, która opowie nam o pracy misyjnej w Kongo;

· po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

5. Przypominamy, że we wszystkie niedziele września i października w naszym kościele jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.

· Łukasz Błażej GÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Barbara Maria ŻEBROWSKA, panna z par. MB Częstochowskiej w Świdrze - I zapowiedź.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika dla dzieci w wieku szkolnym "Mały Gość Niedzielny".