15 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w niedzielę 15 września odbędą się ważne spotkania:

· po Mszy św. o godz. 12.00. w kościele pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów, kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami (po I Komunii św.);

· po Mszy św. o godz. 17.00. w kościele zapisy i pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania (uczniowie VIII klas SP) wraz z rodzicami.

2. Za tydzień w niedzielę 22 września:

· na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych (wraz z rodzicami), którzy przyszłym roku 2020 (31 maja o godz. 10.30) będą miały I Komunię Świętą; po Mszy św. odbędą się zapisy na przygotowanie do uroczystości;

· także na Mszy św. o godz. 12.00 odbędą sie obłóczyny nowych ministrantów;

· w Grójcu, w kościele św. Mikołaja o godz. 18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński - prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym.

3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele września i października w naszym kościele jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.

4. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według ustalonego porządku. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Aleksandrówki, a modlitwę poprowadzą członkinie Koła Żywego Różańca, któremu patronuje św. Katarzyna ze Sieny.

5. Zapraszamy młode osoby, które lubią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych do powiększenia szeregów naszego nowego Zespołu Muzycznego. Prosimy o kontakt z organistą p. Michałem Jakubowskim lub p. Katarzyną Kołacz. Najbliższa próba: w piątek 20 IX o godz. 19.00 na "organistówce".

6. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika dla dzieci w wieku szkolnym "Mały Gość Niedzielny".