Ogłoszenia parafialne

1 września - XXI Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś 1 września - 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Nasze obchody gminno-parafialne tej rocznicy odbędą się w piątek 6 września br. Rozpoczną się o godz. 9.00. Mszą św. w intencji ofiar II wojny światowej oraz z prośbą o pokój na świecie. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

2. Od dzisiejszej niedzieli do końca października w naszym kościele dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 19.00.

3. W dniu jutrzejszym 2 września rozpoczyna sie nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 10.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z Dyrekcją, wychowawcami klas i nauczycielami. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci rozpoczynające naukę w szkole.

4. W tym tygodniu przypadają:

· 5 września - I czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz spotkanie Koła Żywego Różańca;

· 6 września - I piątek miesiąca: spowiedź św. od godz. 7.30 i od 17.00; Msze św. o godz. 8.00 i 18.00; od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji;

· 7 września - I sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej i Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

5. Od wtorku 2 września przyjmować będziemy rezerwacje intencji Mszy św. na cały nowy rok 2020. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.00. i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę 8 września w Lewiczynie odbędą się Dożynki Powiatu Grójeckiego: o godz. 14.00 Mszę św. dziękczynną za plony odprawi JEm. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Wieniec dożynkowy, reprezentujący naszą parafię w tym roku przygotowują mieszkańcy Sadkowa z panem sołtysem Stanisławem Adamskim na czele.

7. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według ustalonego porządku. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Sadkowa Duchownego, Kolonii i Szlacheckiego, a modlitwę poprowadzą członkinie i członkowie Koła Różańca Rodziców za Dzieci, któremu patronuje św. Faustyna.

8. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Robert Jan KOŁACZ, kawaler i Liliia LYSAK, panna, oboje z parafii tutejszej - II zapowiedź;

· Albert Krzysztof GOZDOŁEK, kawaler z par. św. Zygmunta w Słomczynie i Marta BYRSKA, panna z par. tutejszej - II zapowiedź;

· Marcin PAWLAK, kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w Jeziórce i Izabela Ewa GAŁKA, panna z par. tutejszej - I zapowiedź.

9. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika dla dzieci w wieku szkolnym "Mały Gość Niedzielny".


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej