18 sierpnia - XIX Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w niedzielę 18 sierpnia w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Rocha. Msze św. w intencji wszystkich Parafian o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach (z okazji 25-lecia poświęcenia kaplicy) i o godz. 12.00. w Belsku odprawi ks. biskup Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

2. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia będziemy gościli w naszej parafii ks. Piotra Jarosiewicza, duszpasterza dzieci i młodzieży z diecezji drohiczyńskiej. Ks. Piotr wygłosi kazania i będzie rozprowadzał swoje dwie książki pt. "Modlitwa, post, jałmużna" oraz najnowszą "Jesus is cool". Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę nowej kliniki "Budzik" w Lublinie oraz na pokrycie kosztów druku.

3. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według ustalonego porządku. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Małej Wsi, a modlitwę poprowadzą członkinie i członkowie Róży Różańca Rodziców za Dzieci, której patronuje św. Franciszek.

· Rafał Piotr Jóźwiak, kawaler z parafii tutejszej i Ilona WOJTAS, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie - I zapowiedź.

5. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".

6. W niedzielę za tydzień zbierana na Mszach św. taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kino plenerowe, podczas którego będzie wyświetlony film "Mały Książę". Seans odbędzie się w piątek 23 sierpnia o godz. 20.00 na stadionie gminnym w Belsku Dużym przy ul. Szkolnej 9. Wstęp wolny!

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Stanisława Andrzeja Magdziarza z Bodzewa - "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...".