11 sierpnia - XVIII Niedziela Okresu zwykłego

1. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ugoszczenia pielgrzymów zmierzających ku Jasnej Górze:

· mieszkańcom Wilczogóry i Złotej Góry z Panią Sołtys Bożenną Korzenko na czele w OSP Wilczogóra;

· mieszkańcom Rożec i Aleksandrówki z Panią Sołtys Wiolettą Kowalską i Panem Zbigniewem Byrskim na czele za przyjęcie pielgrzymów w OSP Rożce a także w swoich domach;

· mieszkańcom Rębowoli i Kołu Gospodyń Wiejskich "Rembowianki" z Panią Sołtys Iwoną Snopek i radną gminną Panią Stanisławą Sokołowską na czele w parku Pana Tomasza Korczaka;

· mieszkańcom Belska Dużego z Panią Sołtys Agnieszką Prokopczyk na czele, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej a także Urzędowi naszej Gminy Belsk Duży.

Dziękujemy za ofiary zebrane na ten cel, za ofiarowane owoce i produkty spożywcze, firmie "FERRERO" za ofiarowane słodycze oraz Pani Ewie Kowalskiej z Błędowa za pyszny żurek.

2. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

3. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa bukietów kwiatów i ziół.

4. W najbliższą niedzielę 18 sierpnia w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Rocha. Msze św. w intencji wszystkich Parafian o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach i o godz. 12.00. w Belsku odprawi ks. biskup Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

5. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według ustalonego porządku. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Daszewic i Rożec, a modlitwę poprowadzą członkinie i członkowie Róży Różańca Rodziców za Dzieci, której patronuje św. Faustyna Kowalska.

6. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Witolda Orłowskiego ze Złotej Góry. Zmarł również śp. Juliusz Borucki z ul. Ogrodowej; pogrzeb odbędzie się w środę 14 sierpnia o godz. 13.15 w kościele św. Jozafata w Warszawie przy ul. Powązkowskiej. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie..."