18 maja 2020 roku - podwójna rocznica

dodane: 17 maja 2020 18:47

W poniedziałek 18 maja b.r. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka, patrona naszej belskiej Publicznej Szkoły Podstawowej.

undefined

Na specjalnej Mszy św. o godz. 11.00, z przedstawicielami władz samorządowych i PSP podziękujemy Panu Bogu na Papieża Polaka. Przez pośrednictwo Świętego modlić się będziemy w aktualnych, ważnych intencjach naszej ojczyzny i Kościoła. Będziemy transmitować tę uroczystość przez internet, głównie z myślą o uczniach, którzy pozostają w swoich domach.

Tego dnia przypada również 62 rocznica jedynej wizyty w naszej parafii Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, przyszłego błogosławionego. Zdjęcia z tej historycznej, dwugodzinnej wizyty możemy zobaczyć na banerze przy wejściu do kościoła oraz wewnątrz świątyni.